نرم افزار Figma فیگما و مزایای آن

نرم افزار Figma فیگما و مزایای آن

احتمالاً برای برخی از شما سؤال پیش بیاید که فیگما چیست و چه مزایایی برای استفاده در وب‌سایت شما دارد؟ برای پاسخ به این سؤال باید این‌گونه گفت که فیگما برای آسان کردن طراحی رابط کاربری به میدان آمده است. به بیانی دیگر، هدف از ساخت این نرم‌افزار، کمک به رابط کاربری و طراحی آن می‌باشد. شما می‌توانید از این نرم‌افزار به‌صورت اپلیکیشن استفاده کنید. درحالی‌که همچنین این امکان را دارید که از آن به‌صورت نسخه تحت وب بهره ببرید.

نرم افزار Figma  فیگما

فیگما یک ابزار طراحی بر اساس فضای ابری (Cloud) است که در عملکرد و ویژگی ها مشابه اسکچ است، اما با تفاوت هایی که فیگما را برای همکاری تیمی بهتر می کند. برای کسانی که به این ادعا شک دارند، ما توضیح خواهیم داد که چگونه فیگما فرایند طراحی را ساده تر می­کند.

و از برنامه های دیگر در کمک به طراحان و تیم ها برای همکاری کارآمد موثر تر است.Figma ابزاری مبتنی بر ابر و نمونه‌سازی برای پروژه‌های دیجیتالی است. این نرم‌افزار ساخته شده است تا کاربران بتوانند در هر پروژه ای همکاری کنند و در کنار هم کار کنند.

چه کسانی از Figma استفاده می‌کنند؟

نرم‌افزار طراحی گرافیک فیگما یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارها در زمینه طراحی گرافیک است، این نرم‌افزار یک نسخه رایگان برای استفاده طراحان قرار داده است که همه می‌توانند از این نرم‌افزار به صورت کاملا رایگان استفاده کنند، بنابراین به تمامی افرادی که در زمینه‌های مختلف گرافیک و طراحی کار می‌کنند، حتی طراحان سایت، پیشنهاد می‌شود که حتما یک بار این ابزار فوق‌العاده را تست کنند.

به طور کلی، افرادی که به‌صورت تیم‌ همکاری می‌کنند، بیشتر از نرم‌افزار فیگما استقبال می‌کنند. سایر ابزارهای طراحی و نمونه‌سازی فاقد این ویژگی اصلی برای استفاده در پروژه‌های همکاری هستند. این ویژگی به تنهایی می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت طراحان و اجرای روان پروژه‌ها شود.

بیشتر بخوانید:

IP (Internet Protocol ) و انواع آن

مزایای استفاده از Figma چیست؟

 • سریع و قدرتمند:

فیگما همراه با ویژگی‌های طراحی موردعلاقه شما به علاوه اختراعات بی‌نظیری مانند ابزار Arc و شبکه‌های برداری، به شما کمک می‌کند تا ایده‌های خود را به واقعیت، تبدیل کنید. برایان هاگرتی، مدیر ارشد طراحی در توییتر درباره نرم‌افزار طراحی Figma

 • این‌گونه اظهار نظر کرده است:

فیگما سریع است. پرونده‌ها همیشه به‌روز هستند. به اشتراک گذاشتن طرح‌ها در سازمان آسان است، بنابراین همکاری آسان است”

 • همکاری:

برای پیشرفت سریع‌تر در پروژه‌ی خود می‌توانید از Figma استفاده کنید و تیم تشکیل دهید تا کارها با سرعت بیشتری پیش رود. نرم‌افزار فیگما Figma به کاربران خود این امکان را می‌دهد که در هر کجا که باشند با دیگر افراد، همکاری خود را آغاز کنند. بدین منظور که پرونده‌های طراحی و نمونه‌های اولیه را می‌توان از طریق این نرم‌افزار به اشتراک گذاشت تا در دسترس دیگر همکاران نیز قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

روتر و کاربرد آن

 • ایجاد سیستم طراحی مقیاس‌پذیر:

می‌توانید با استفاده از قابلیت‌ها و امکانات Figma یک سیستم طراحی مقیاس‌پذیر که برای سازمان شما، قابل دسترسی باشد، ایجاد نمایید تا راحت‌تر بتوانید مدیریت کارها را به دست بگیرید.

 • لیلی نگوین، مهندس طراحی در Uber درباره نرم‌افزار Figma اینگونه بیان می‌کند:

“با Figma، ما اساساً می‌توانیم با دو کلیک، نمونه جدیدی از سیستم طراحی خود را برای هر طراح، در این شرکت مستقر کنیم.”

 • هم‌چنین مت گوتشالک، رئیس بخش طراحی در مخابرات انگلیس درباره فیگما اینگوه اظهار نظر کرده است:

با استفاده از Figma، همه افراد می‌توانند برای دستیابی به یک هدف مشترک از نزدیک کار کنند. این نرم‌افزار، تیم‌ها را قادر به ارسال سریع‌تر محصولات و ویژگی‌های جدید کرده و نسبت به تصمیمات خود اطمینان بیشتری دارند.

 • اشتراک‌گذاری آسان:

یکی از بهترین مزایای استفاده از Figma این است که این نرم‌افزار به کاربران خود اجازه می‌دهد تا به راحتی بتوانند فایل‎‌های مختلف را به اشتراک بگذارند. این امکان به این صورت است که پیوند اشتراک‌گذاری در یک قاب از صفحه ایجاد شده و افراد مختلف می‌توانند با کلیک بر روی آن، نسخه‌ای از فیگما را بر روی مرورگر سیستم خود باز کرده و آن را دانلود نمایند. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که هر آنچه را که نیاز است به راحتی با دیگران به اشتراک بگذارند.

ویژگی‌های فیگما چیست؟

 • فیگما یک نرم‌افزار برداری است:

Figma ابزاری برای طراحی برداری و بسیار مقیاس‌پذیر است. این موضوع برای پروژه‌های فردی و همچنین تلاش‌های گسترده تیمی، کاربرد دارد. طراحی مبتنی بر مرورگر به اندازه کافی هوشمند است که می‌تواند در هنگام کار باعث صرفه‌جویی در کار شما شود و حتی اگر لحظه‌ای اتصال به اینترنت قطع شود، می‌توانید به محض وصل شدن ادامه کار خود را انجام دهید.

 • اجرا بر روی سیستم‌عامل‌های مختلف:

یکی از ویژگی‌های فیگما این است که بر روی سیستم‌عامل‌های مختلف اعم از ویندوز، مک و لینوکس قابل استفاده است. افراد می‌توانند فایل‌های فیگما را در سیستم‌های مختلف و با سیستم‌‌عامل‌های متنوع، اشتراک‌گذاری کرده و از آن‌ها استفاده نمایند.

 • همکاری آسان:

اگر بپرسید که بارزترین ویژگی Figma چیست؟ می‌توانیم به همکاری آسان با استفاده از این نرم‌افزار، اشاره کنیم. اما منظور از همکاری آسان چیست؟ از آنجایی که فیگما، مبتنی بر مرورگر کار می‌کند، اعضای یک تیم می‌توانند حتی از راه دور نیز با هم همکاری داشته باشند. افرادی که در حال مشاهده و یا ویرایش یک فایل از طریق Figma هستند، توسط دیگر افراد دیده می‌شوند. لازم به ذکر است که برای پیگیری انجام وظایف توسط هر فرد می‌توان از مکان‌نماهایی که به نام اعضای تیم است، استفاده نمود.

نرم افزار فیگما
نرم افزار فیگما
بیشتر بخوانید:

آشنایی با downtime

 • مدیریت پروژه توسط مدیر پروژه:

فیگما این امکان را برای کاربران و تیم‌های طراحی فراهم آورده است که در حین انجام یک کار توسط یکی از اعضای گروه، رئیس نیز بر کار او نظارت داشته باشد و به محض اینکه متوجه شود که هر یک از اعضا، کار خود را به اشتباه انجام می‌دهد، می‌تواند ادامه کار را به دست بگیرد.

 • ارتباط تیمی با فیگما:

هم‌چنین اعضای یک تیم در فیگما با استفاده از ابزاری به نام Slack با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. به این صورت که هر فردی که در فایل پروژه، تغییری ایجاد می‌کند، این تغییرات در دیگر نمونه‌هایی که در پرونده تعبیه شده‌اند نیز اعمال می‌شود و تمامی تغییرات بررسی خواهند شد.

 • امکان دریافت نظرات:

یکی دیگر از ویژگی‌های استفاده از Figma این است که می‌توان از نظرات سایرین، استفاده کرد. افراد تیم می‌توانند با استفاده از این قابلیت درباره کار خود، بحث کنند و نظرات را بر روی پروژه خود اعمال کنند.

و در آخر…

در این مقاله سعی کردیم که برنامه طراحی رابط کاربری فیگما را به­‌طور مختصر معرفی کنیم و قسمت­های مختلف و نحوه کار با این برنامه را تا آنجایی که امکان بود تشریح کنیم. باید در نظر داشت که نرم ­افزار فیگما یکی از بهترین برنامه‌­ها در طراحی رابط کاربری است و با مجموعه ویژگی­‌هایی که دارد در چند وقت اخیر موجب کوچ بسیاری از طراحان از برنامه‌­های دیگر نظیر Adobe XD به فیگما شده است.

نرم افزار Figma  فیگما


برای مشاهده مقالات بیشتر در مورد سئو سایت و طراحی سایت به صفحه مقالات سایت اصفهان وب مراجعه نمایید.

برچسب ها :Cloudوب‌سایتاپلیکیشن پروژه‌های دیجیتالی

نرم‌افزار فیگماپروژه‌های همکارینرم‌افزار طراحی Figmaپرونده‌های طراحی مرورگر سیستم پروژه‌های فردی سیستم‌عامل‌های مختلف کاربران و تیم‌های طراحیSlackبرنامه طراحی رابط کاربری فیگما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما